ANA SAYFA

ANA SAYFA


ANA SAYFA


Sizlerden mail yoluyla bize ulaşan duyuru ve yazılarınız burada yayınlanıyor.
"Eğlenceli" yazıları da "Yurdum İnsanı"nda teşhir ediyoruz. "Yurdum İnsanı"na sık sık göz atmayı ihmal etmeyin, iyi vakit geçireceksiniz!

Aşağıda bu bölümdeki dökümanların ilk 80'i görüntülenmektedir. Arşivdeki dökümanlar için lütfen arama yapınız
Toplam döküman : 7422

Sonraki20>


Hrant'ı vurdukları yerdeyiz! 13-01-2014
Yeter! Pınar Selek'in Beraatini Geri İst. 03-01-2014
Chelsea Manning'e Özgürlük! (İyiki doğdu. 13-12-2013
Eğitim Zayiatı/Multimedya Belgesel (7 Ar. 04-12-2013
30 Kasım’da ‘Barış İçin Sanat’ Diyoruz! 29-11-2013
Sait Faik de halkı askerlikten soğutmuş 28-11-2013
Kemal Gömi'nin af hakkı tanınsın!-İMZA V. 20-11-2013
Yoğurtçu Parkı Pınar Selek Çalışma Grubu. 08-11-2013
Serdar Değirmencioğlu Görevine İade Edil. 05-11-2013
Selek: Türkiye’deki alt üst oluş tüm dün. 04-11-2013
UAÖ: ÖDTÜ'deki polis şiddetini durdurun 01-11-2013
Suriye'de savaşın bilançosu: Veriler 25-10-2013
Savaşın içindeki çocuklar(Şarkı) 23-10-2013
Pınar Selek Atölyesi (25 Ekim, 20:00, Ka. 22-10-2013
İHOP: ''Demokratikleşme Paketi'' üzerine. 11-10-2013
Haftalık Düşünce Özgürlüğü Bülteni(Sayı. 07-10-2013
445. hafta. Kayıplarımızı istiyoruz!.. 04-10-2013
BAK: Suriye Teskeresine Hayır! 02-10-2013
UAÖ: Gezi Parkı Eylemleri Raporu 02-10-2013
Haftalık Düşünce Özgürlüğü Bülteni (Sayı. 30-09-2013

Sonraki20>
'MİT'çi Kozinoğlu' haberi site kapattırdı
10-11-2004   Benim de söyleyecek sözüm var!  İlgili diğer dökümanlar

cunta.org sitesi MİT'çi Kozinoğlu ile ilgili haber yapınca kapatıldı. Siteye girilmeye çalışıldığında aşağıdaki yazı ile karşılaşılıyor. Haberin tanıtımıyla ilgili yollanan email -ve böylece ortaya serilen kirli çamaşırlar-ise aşağıdadır.
TC Adli Mercileri tarafından tarafımıza yapılan bildirim kapsamında www.cunta.org adlı siteye erişiminiz engellenmiştir.

CUNTA.ORG MİT’çi Kozinoğlu dosyasını aralıyor.


Daha önce sitemizde yayınanan teşkilat hakkındaki mektubuyla Türkiyenin gündemini değistiren MİT mensubu okurumuz bu kez de Kozinoğlu ve Atasagun arasındaki gizli ilişkinin ayrıntılarını gözler önüne seriyor.
Olay mektupta aşağıdaki bilgileri bulacaksınız.

[Devamı için tıklayınız]

1- MİT Müsteşarı Şenkal ATASAGUN ve onun manevi evladı olarak nitelendirilen Kasif Kozinoğlu’nun aralarındaki ilişkinin boyutları neler?

2- Aleyhindeki onca dosya ve bilgiye rağmen neden kimse Kozinoğluna dokunamıyor?

3- Kozinoğlunun üniversite dipolamasi gercek mi yoksa sahte mi? Kozinoğlu Özbek resmi raporuyla belgelenen sahte diplomayı neden nereden ve nasıl elde etti?

4- Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı Elçi Kemal ASYA ve o dönemde İdari Mali İşler Daire Başkanı Akın Alganın bu sahteciliği örtmedeki maksadı neydi? Kemal ASYAnın sahteciliği örtme gayreti onu nasıl 2004 yılında Taşkent Büyükelçisi yaptı?

5- Sahte diploma gerceği YÖK ve Dışişleri arasında nasıl ortada kaldı?

6- Alaattin ÇAKICI’nın kasası olarak bilinen müteahhit Hakkı Süha ŞEN tarafından 31-03-2004 tarihinde Yenimahalle İş Bankası Şubesine yatırılan yüklü miktarda dolar kimin adına?

7- Hesap sahibi Alper ALTAŞ'la Kozinoğlu ve Atasagun arasındaki ilişkinin perde arkasında ne vardı? Bu paradan Kozinoglu ve Atasagunun haberinin olmaması mümkün mü?

8- Gözde memur Alper ALTAŞın karısının Müsteşar Şenkal ATASAGUN’un özel kalemi olması sadece bir tesadüf mü?

İşte hepsinin cevabı burada:

[Cunta.org sitesi için tıklayınız]

MİTÇİ KAŞİF KOZİNOĞLU NEREYE KOŞUYOR…

Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu ve Alaattin ÇAKICI ile irtibatlı işadamı Hakkı Süha ŞEN isimleri ülkemizin gündemini uzun bir süre meşgul etmiştir.Özellikle Kozinoğlu’nun, adeta iş takipçisi olarak Yargıtay Başkanıyla görüşmesi oldukça önem arz etmesine rağmen, bu konu kısa sürede unutulmaya yüz tutmuştur. MİT gibi önemli bir kurumun başkan seviyesinde olan mensubunun, mafya örgüt liderinin hukuki sürecine müdahele adına yargının başındaki insanla görüşmesi, perde gerisinde cereyan eden olaylar, Milli İstihbarat Teşkilatının personelinin ve icraatlarının sorgulanmasının zorunluluğunu doğurmuştur.

Bilindiği üzere Kaşif Kozinoğlu, MİT Operasyon Başkanlığı Asya Ülkeleri Daire Başkanı Vekili olup, Özel Kuvvetler Komutanlığından binbaşı rütbesinden emekli olarak Milli İstihbarat Teşkilatına girmiştir. Uzun süre Afganistan da görev yapan Kozinoğlu, General Dostumla yakın dostluk kurmuş, bu yakın ilişki kendisine maddi- manevi kazancı haliyle beraberinde getirmiştir.

Bugün itibariyle hakkındaki tüm olumsuzluklara rağmen konumunu muhafaza eden ve pek çoklarına göre, MİT Müsteşarı Şenkal ATASAGUN’un manevi evladı olan Kozinoğlu’nun henüz gün ışığına çıkmayan birçok karanlık ve kirli işleri mevcuttur. Bunlardan ikisini aşağıda izah etmeye çalışalım.

1. Mayıs-Haziran 2003 aylarında YÖK Başkanlığı’nca Dışişleri Bakanlığı’na oradan da Taşkent Büyükelçiliği’ne gönderilen bir kriptoda 20 kişilik bir listede ismi geçen şahısların, 4 yıllık üniversiteden mezuniyetlerini belgeleyen diplomalarının geçerli veya sahte olup olmadığının araştırılması istenilmiştir. Talebin geldiği dönemde, Taşkent Büyükelçisi olan Reşit UMAN ın izinli olması nedeniyle, evrağın gereğini yapan geçici Maslahatgüzar 3. Katip Sadin AYYILDIZ, Özbekistan Dışişleri Bakanlığı’na nota yazarak 20 kişilik listedeki diplomaların geçerli olup olmadığının araştırılmasını talep etmiştir.

Bu listedeki en önemli kişi şüphesiz Kaşif Kozinoğlu’dur. Kozinoğlu uzun süre görev yaptığı Taşkent’te iken elde ettiği, Makine Mühendisliği diplomasının geçerliliği sorgulanmaktadır. Kozinoğlu neden yıllar sonra bu diplomaya ihtiyaç duymuştur? Ve nasıl olup da makine mühendisliği gibi zor bir bölümü yoğun mesaisine rağmen bitirebilmiştir.?

Bilindiği üzere Kozinoğlu Harp Okulu mezunudur ve bitirdiği dönem itibariyle Harp Okulu 3 yıllık bir yüksek okul seviyesindedir. Ancak MİT’te Başkan ve üstü makamlara terfi etmenin birinci şartı 4 yıllık bir fakülteden mezun olmaktır. Bu şart yerine getirilmediği takdirde, Kozinoğlu mecburen başkanlığa vekaleten atanacak ve o makamdan kısa sürede mecburen emekli edilecektir. Kozinoğlu, yıllardan beri teşkilatın işlerini müsteşarın oluruyla illegal yollardan çözmeye alışmış olmasından dolayı, bu olumsuzluğu da devre dışı bırakmak için, her ne olursa olsun, kısa yoldan, 4 yıllık bir diplomanın legal veya illegal yollarla elde edilmesini düşünmüş ve görev yaptığı ülkeden sahte diploma alma yoluna girmiştir.

Diplomaların geçerli olup olmadığının araştırılmasını talebine henüz cevap gelmeden, T.C. Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı Elçi Kemal ASYA, izinden dönüşünde Büyükelçi R.UMAN ile görüşerek YÖK’ün yazısından bahsetmiş, işlemin çabuklaştırılmasını ve biran önce cevabın iletilmesini talebini belirtmiştir. Bunun üzerine R.UMAN Özbek makamları nezdinde girişimlerde bulunmuş ve neticede Kozinoğlu’nun da aralarında bulunduğu şahısların aldıkları DİPLOMALARIN SAHTE OLDUĞU Taşkent Büyükelçiliği’ne bir yazıyla bildirilmiştir. Bilahare Kemal ASYA cevabın olumsuz olduğunu öğrenmiş ve T.C. Dışişleri Bakanlığı’na gönderilecek cevabi yazının geciktirilmesi ve hatta gönderilmemesi için girişimlerde bulunmuştur. Ancak Büyükelçi Reşit UMAN, tüm müdahalelere rağmen vazifesinin gereğini yaparak ivedilikle Dışişleri Bakanlığı’na cevabı göndermiştir. Bu esnada Dışişleri Bakanlığı eski İdari Mali İşler Daire Başkanı ve halihazırda Cezayir Büyükelçisi Akın Algan da Trabzon Maçkalı hemşehrisi Kozinoğlu için devreye girmiştir. Kozinoğlu’nun sahtecilik olayını sümen altı etmek için yoğun uğraş veren Kemal ASYA ne ilginçtir ki 2004 yılında Taşkent Büyükelçisi olarak atanmıştır. Bu atamada MİT-Kozinoğlu’nun da önemli katkısının olduğu Dışişleri camiasında dillendirilmektedir. Öte yandan K.ASYA’nın Büyükelçiliği’ne yapılan atamasına, Özbek makamlarınca onama (agreman) verilmemiştir.

Özetle, Kozinoğlu sahte diplomayı elde etmek için bütün yolları kullanmış, bu amaca ulaşma adına kendisine yardım edenlere de büyük bir özveriyle gerekli yardımı ve MİT kurum desteğini göstermiştir. Diplomanın sahte olduğunun Dışişleri Bakanlığınca, YÖK başkanlığına nasıl iletildiği de şüphesiz merak konusudur. Böyle bir evrak sahteciliğinin, kim olursa olsun cezasız kalmaması gerekmektedir.

2. 31-03-2004 tarihinde Yenimahalle İş Bankası Şubesine Kozinoğlu’nun gözde memurlarından Alper ALTAŞ ismine yüklü miktarda dolar bazında para Alaattin ÇAKICI’nın kasası olarak bilinen müteahhit Hakkı Süha ŞEN tarafından havale edilmiştir. Sözkonusu paranın gerçekte, Çakıcı adına yapılan muhtemel bir iş takibinin mükafatı olarak Kozinoğlu’na gönderildiği apaçıktır. Ancak, bu arada Alper ALTAŞ’ın eşinin Müsteşar’ın özel kalemi olduğu da göz önünde bulundurulduğunda bu olaydan Müsteşarın haberdar olmadığını düşünmek galiba biraz saflık olacaktır. Şimdi neden ortaya çıkan tüm çıplak gerçeklere rağmen Müsteşar’ın Kozinoğlu’nu cezalandırmadığı ve aksine taltif etmeye devam ettiği daha net anlaşılmaktadır.

Bütün bu yaşananlardan sonra Müsteşar ve manevi evladı Kozinoğlu’nun yaptıkları tüm icraatlar, devletin ilgili birimlerince gözden geçirilmeli ve gerçekler bütün çıplaklığı ile ortaya çıkarılmalıdır. Avrupa Birliği yolunda ilerleyen Türkiye’nin bu en önemli kurumunun daha şeffaf, çağdaş ve güvenilir bir hale getirilmesi ülke menfaatleri açısından hayati öneme haizdir.

|  Bağdat Günlüğü | Basın Arşivi | Döküman Arşivi | Görsel-İşitsel Arşiv |
| Gündem Yazıları | KaraGeyik | Muhalif Siteler Zinciri |
| Nisyan Dergisi | Sizden Gelenler | SK.'dan Haber |
| Vicdani Ret | Yurdum İnsanı |

| E-MAİL |

En iyi 800x600 ve üstü çözünürlüklerde görüntülenir.
Siteyle ilgili teknik sorunlar için
webmaster@savaskarsitlari.org
Mart 2000, www.savaskarsitlari.org

HIZLI ARAMA


Aramak istediğiniz kelimelerin arasında boşluk bırakın.

YENİ EKLENENLER

savaskarsitlari org'a en son eklenenleri görmek için buraya tıklayın

SİTE KAYDI

Kayıtlı kullanıcı iseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Adınız

Şifreniz

 

Kayıtlı kullanıcı olmak
için tıklayın!

HIZLI NAVIGASYON


Gitmek istediginiz bölümü seçip GIT'e tiklayin

boxbottom002.gif (158 bytes)