ANA SAYFA

ANA SAYFA


ANA SAYFA


Basın Arşivi'ni, günbegün medyayı tarayarak oluşturuyoruz. Gözümüzden kaçan eski ve yeni haberleri lütfen info@savaskarsitlari.org adresine gönderin...

Aşağıda bu bölümdeki dökümanların ilk 80'i görüntülenmektedir. Arşivdeki dökümanlar için lütfen arama yapınız
Toplam döküman : 52436

Sonraki20>


ABD askerleri Iraklı direnişçileri yaktı. 17-01-2014
Avrupa GDO'lu mısıra hayır dedi 17-01-2014
Çin okyanus filosunu güçlendiriyor 17-01-2014
Irak’ta kaçırılan 14 kişinin cesedi bulu. 17-01-2014
'Kırmızılı kadın: O polisin yargılanması. 17-01-2014
MİT'in 2014'te öncelikli hedefi: PDY 17-01-2014
Mülteciler 1975'den 2012'ye 13 kat arttı 17-01-2014
NSA, günde 200 milyon SMS incelemiş 17-01-2014
Osman Can: Gülenciler büyük bir tehdit 17-01-2014
Suriye: Tutsak değişimine hazırız 17-01-2014
ABD Afganistan’da 7 çocuk öldürdü 16-01-2014
BM: Filistinlilere saldırılar 4'e katlan. 16-01-2014
BM: IŞİD savaş suçu işliyor 16-01-2014
Çin füzesi 'ABD füze kalkanı'nı delebili. 16-01-2014
Darbe Anayasası'na %55 katılım, %95 evet 16-01-2014
''İzinsiz de olsa 'Gezi' barışçıl göster. 16-01-2014
Polis yetkisinde 50bin koruma memuru 16-01-2014
Roboskili çocuğa gaz kapsülü 16-01-2014
Şafak baskınına, dinlemeye kısıtlama... 16-01-2014
‘Ordu’nun anayasası’na İhvan boykotu 15-01-2014

Sonraki20>
Diyarbakır savaş alanına döndü
29-03-2006   Benim de söyleyecek sözüm var!  İlgili diğer dökümanlar

gundemimiz.com
Beş kentteki cenaze törenlerinde onbinler imhayı protesto etti. Siirt'te bir gösterici vurulurken, Diyarbakır savaş alanına döndü

BEŞ KENTTE TÖREN

Muş Şenyayla'da 24 Mart'ta TSK tarafından kullanılan kimyasal silahla yaşamını yitiren 14 HPG gerillasından 8'inin cenazesi, dün ve önceki akşam Diyarbakır, Batman, Siirt, Adıyaman ve Adana'da büyük törenlerle toprağa verildi. Cenaze törenlerinde imha politikalarının protestosuna, polis ve jandarma müdahale etti.

DİYARBAKIR MEYDAN SAVAŞI

Diyarbakır'da kaldırılan 4 gerilla cenazesine 20 bin kişi katıldı. Törenin ardından yapılan yürüyüşe polis panzerle müdahale edince kent savaş alanına döndü. Molotofkokteyli ve gaz bombalarının kullanıldığı çatışmalar saatlerce sürdü. Savaş uçaklarının uçtuğu kentte, 15 yıl sonra jandarma, kamu binalarını korumak için kente girdi.

DİCLE: BARIŞ ELİ TUTULSUN

Çatışmalarda sapanlar da kullanılırken, panzerler ateşe verildi. Halk kepenk kapatmayan çok sayıda işyerinin de camlarını kırdı. Törene katılan DEP'li Hatip Dicle, geçen hafta milyonlarca kişinin Newroz'da barışı haykırdığını hatırlatarak, 'Buna 24 Mart'ta operasyonla cevap verildi. Kürt halkının barış eli tutulmalıdır' dedi.

GÖSTERİCİ VURULDU

Adana'daki HPG'linin cenazesine binlerce kişi katılırken, polis müdahalesi çatışmaya yol açtı. Siirt'te kaldırılan HPG'linin cenazesine de binlerce kişi katıldı. Cenazenin gömüldüğü sırada mezarlık karşısındaki tepeye Demokratik Konfederalizm bayrağı asmak isteyen 16 yaşındaki Muhlis Ete, asker ve korucuların açtığı ateş sonucu yaralandı.

Diyarbakır halkı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 24 Mart'ta Muş Merkez, Kulp, Genç ve Solhan arasında bulunan alana yönelik düzenlediği operasyonda Şenyayla'da kullanılan kimyasal sillahlar sonucu yaşamını yitiren gerillalara sahip çıktı. Cenazeleri Diyarbakır'da defnedilen 4 HPG'liyi 20 bin kişi toprağa verdi. Defin sonrası yürüyüşe geçen binlerce genç polisle çatıştı. Yaklaşık 3 saat süren çatışmalar, başta Ofis olmak üzere, Diyarbakır'ın bütün semtlerine sıçrarken, polisin de aralarında bulunduğu onlarca kişi yaralandı. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı yürüşte Diyarbakır'da esnaf kepenk kapattı.

Şenyayla'da TSK'nin kullandığı kimyasal silahlar sonucu yaşamlarını yitiren 14 HPG gerillasından Diyarbakır doğumlu Bülent Tanışık (Eriş Amed), Diyarbakır Lice doğumlu Muzaffer Pehlivan (Zafer), Diyarbakır Çınar doğumlu Fatih Çetin (Xemgin Amed), Diyarbakır Kulp doğumlu Mahmut Güler'in (Rojhat Amed) önceki gün akşam saatlerinde Malatya Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınan cenazeleri, dün sabah saat 07.00'de Diyarbakır'a getirildi. Medine Bulvarı üzerinde bulunan Şefik Efendi Camii'ne getirilen cenazeler yaklakış 250 kişilik bir grup tarafından 'Şehît namirin' sloganıyla karşılandı. Cenazeler yıkanmak için camide bekletilirken, gittikçe artan kitle lastikler yakarak, caminin üzerinde bulunduğu caddeyi trafiğe kapattı. Cenazelerin yıkanmasının ardından sayıları 20 bini aşan kitle, Demokratik Konfederalizm, HPG, PKK, 'Şehitler onurumuzdur' yazılı bayrak ve pankartlarla yürüyüşe geçti. Yürüyüşü sürdüren kitle, güzergah üzerinde bulunan 10 Nisan Polis Karakolu önüne geldiğinde polis müdahalesi ile karşılaştı. Panzerlerle kitleye müdahele eden polise gençler molotofkokteyli ve taşlarlarla karşılık verdi. Kitlenin taşlı direnişi ile karşılaşan polis havaya ateş açtı. Açılan ateş sonucu ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Çatışma esnasında molotof kokteyllerinin isabet ettiği panzerler tutuşurken, çok sayıda kişi yaralandı. Onlarca kişi de gözaltına alındı. Müdaheleyle birlikte olaylar bir anda tüm kente yayıldı. Ofis semtine gelen bir grup kepenk kapatma çağrısına uymayan işyerlerinin camlarını kırdı ve Ofis'te tüm işyerleri kepengleri kapattı. Kuşuceşme Dörtyol'a gelen 3 bin kişilik bir grup yolu trafiğe kapatarak, Bağlar Dörtyol'a doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada Bağlar esnafının tamamı kepenglerini indirdi. Çatışmaların tüm kente yayılmasıyla birlikte Fatih, Yanıkköşk, Gazi, Koşuyolu, Balıkçılarbaşı, Emek, Hatboyu, Bağlar gibi merkezi yerlerde kepenkler tümüyle kapatıldı.

Asker kente girdi
Olayların büyümesi üzerine kentteki polis devriyeleri kaldırıldı. Kent merkezi jandarma ve özel timlere devredildi. Jandarma 15 yıl sonra ilk kez kent merkezine girerken, valilikte acil güvenlik toplantısı yapıldı. Öte yandan Diyarbakır İHD Şubesi olayları gece boyu izledi. Olaylara ilişkin bilgi veren İHD yöneticisi Mehdi Perinçek acil servislerin polis denetimine alındığını belirtti. Yaralıların polis tarafından gözaltına alındığını söyleyen Perinçek, gözaltına alınanların darp edildiğini, buna kendisinin tanık olduğunu söyledi.

Başkanlardan çağrı
Olayların durulması için Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve ilçe belediye başkanları yazılı bir açıklama yaptı. Herkesin sağduyuya davet edildiği açıklamada, olayların demokratik tepki sınırını aşmaması temennisinde bulunuldu. Açıklamada 'Kentimizin yaşamış olduğu acıyı paylaşıyoruz. Bununla birlikte tüm tepkilerin demokratik bir bulvarı aşmamasının önemine inanıyoruz' enildi. DİYARBAKIR - DİHA

Olaylardan bazı notlar
Kente meydan gelen olaylara ilişkin notlar şöyle: İskanevleri'nde açılan ateş sonucu 10 yaşındaki Mehmet Akbulut isimli bir kişi ağır yaralandı. Akbulut, ambulansla hastaneye kaldırıldı, hayati tehlikesi sürüyor. Sağlık Ocağı başta olmak üzere çatışmaların yaşandığı birçok noktada polisler geri çekildi. Bir askeri Akrep ateşe verilirken, polisler 10 Nisan Karakolu'na çekildi. 2 koldan eylemcilerin çembere aldığı karakol etrafında çatışmalar yaşandı. Polis uzun namlulu silahlarla kitleye ateş açtı. Sento caddesi üzerinde yakılan bir sivil araç bir süre sonra büyük bir gürültü ile infilak etti. Huzurevleri Ahmed Arif Parkında toplanan yaklaşık 500 kişilik kitle, Urfa Yolu yürüyüşe geçti. Jandarmanın silahla müdahale etti. Jandarmanın açtığı ateş sonucu bir asker yaralandı. Olaylar sonucunda 1'i ağır 4 yaralı Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Urfa yolu üzerinde biriken eylemciler 2 tane otomobili ateşe verdi. Dağkapı ve Balıkçılarbaşı'nda bulunan İş Bankası şubeleri ateşe verildidi.

'Muhatap Öcalan'
Eski DEP Milletvekili Hatip Dicle, DTP Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Cengiz, TUHAD-FED Genel Başkanı Nursel Aydoğan, Mehdi Zana demokratik kitle örgütleri temsilcilerinin de aralarında bulunduğu kitle Yeniköy Mezarlığı'na ulaştıktan sonra, dini vecibeleri yerine getirilen gerillalar toprağa verildi. Mazlum Doğan, Mahsum Korkmaz ve Zeynep Kınacı'nın fotoğraflarının taşındığı ve 'Ey raqîp' ile 'Herne pêş' marşlarının okunduğu cenaze töreni sırasında çok sayıda F-16 uçağının mezarlık üzerinde uçuş yapması dikkat çekti. Gerillalar için yapılan saygı duruşunun ardından DTP Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Cengiz bir konuşma yaptı. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın Kürt sorununun muhatabı olduğunu belirten Cengiz, 'Bu bilinmelidir, barışa bir şans var hala. Barışa şans verilmelidir' dedi. Daha sonra konuşan eski DEP Milletvekili Hatip Dicle ise, geçtiğimiz hafta milyonlarca kişinin Newroz kutlamalarında barışı haykırdığını hatırlatarak, bu barış haykırışına 24 Mart'ta operasyonla cevap verildiğini söyledi. Dicle, 'Bu Kürt halkına saygısızlıktır. Kürt halkının uzatmış olduğu barış eli tutulmalıdır' şeklinde konuştu.

**

KIZIL ADIYAMAN'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Muş'un Şenyayla bölgesinde yaşamını yitiren 14 HPG'liden Hüseyin Kızıl'ın (Kawa Adıyaman) cenazesi önceki gün Malatya Devlet Hastanesi morgundan alındıktan sonra 100 araçlık konvoy tarafından Adıyaman'a götürüldü. Kahta'nın Koçtepe (Hopak) Köyü'ne götürülen Kızıl'ın cenazesi DTP Adıyaman İl Başkanı Ali Ekber ile İHD ve KESK Şubeleri yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi tarafından meşaleler ve 'Şehit namirin' sloganıyla karşılandı. Gece saat 00.30'da köye götürülen Kızıl cenazesi yüzlerce kişi tarafından 'Bijî Serok Apo', 'Hüseyin yoldaş ölümsüzdür', 'Güneşin yoldaşı ölümsüzdür', Şehit Namirin', 'Katil devlet hesap verecek', 'Barışın elçisi İmralı'dadır', 'Anaların gözyaşı katilleri boğacak' sloganları eşliğinde toprağa verildi. Kızıl için bir dakikalık saygı duruşuna geçen grup, hep birlikte Ey Raqip marşını okudu. Cenaze töreninde bir konuşma yapan DTP Adıyaman İl Başkanı Ali Ekber, her şeye rağmen yine barış istediklerini belirterek, 'Biz ne kadar barış elimizi uzattıysak da elimizi geri çevirdiler. Değerlerimizi kimyasal silahlarla yok ediyorlar, ona rağmen biz yine barış istiyoruz. Gençlerin ölmesini istemiyoruz' dedi.ADIYAMAN - DİHA

**

SİNET VEYSİ KAYA'NIN YANINA DEFNEDİLDİ

Yaşamını yitiren 14 HPG gerillasından İdris Sinet'in cenazesi binlerce kişi tarafından Adana'nın Barbaros Mahallesi Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sinet Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a yönelik uygulamaları protesto etmek için bedenini ateşe veren Veysi Kaya'nın yanına defnedilirken, polis kitleye müdahale etti. Müdahale sırasına aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.

Muş kırsalında TSK'nın yürüttüğü operasyonda kimyasal silahlarla öldürülen 14 gerilladan İdris Sinet'in cenazesi Hz. Musa Camii'nde yıkandıktan sonra dün sabah saatlerinde binlerce kişinin katıldığı törenle alındı. Cenazeyi defnetmek üzere Gülbahçe Mahallesi Obalar Caddesi üzerinden yürüyüş yapan binlerce kişi, Dağlıoğlu Polis Karakolu civarında polis müdahalesine maruz kaldı. Panzer ve akreplerle kitleyi müdahale eden polis Sinet'in posterini almak istedi. Müdahale sırasında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralanırken, sık sık 'Şehit namirin', 'Biji Serok Apo', 'HPG cepheye misillemeye' sloganları atıldı. Ayrıca yürüyüş güzergahında bulunan bütün esnaflar kepenk kapattı.

Cenaze kaçırılmak istendi
Polis, cenaze aracının şoförünü kitleden uzaklaştırdı. Cenaze aracı polis tehdidiyle Küçükoba Mezarlığı'na getirilirken, müdahaleyle dağılan kitle tekrar ara sokaklarda birleşerek mezarlığa yürüdü. Burada konuşan Özgür Yurttaş Aktivisti Hasan Iraz yaptığı konuşmadan sonra sarı-kırmızı-yeşil flamaya sarılan Sinet'in cenazesi bedenini ateşe vererek, yaşamını yitiren Veysi Kaya'nın yanına defnedildi. Küçükoba Mezarlığı ise jandarma tarafından ablukaya alındı. n ADANA - DİHA

**

RÜKÜN UĞURLANDI

TSK'nin düzenlediği operasyonda hayatını kaybeden gerillalardan Abdullah Rükün (Berxwedan Garzan) Batman'da 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Defin işlemleri sırasında Rükün'ün yakınları Kürtçe ağıtlar yakarken, cenazeye katılanlar 'Diya şehid diya me' diye sloganları attı.

Muş kırsalında düzenlenen operasyonda yaşamını yitiren Abdullah Rükün'ün (Berxwedan Garzan) cenazesi İkiztepe Mezarlığı'nda toprağa verildi. Rükün'ün cenazesini Enbiya Camisi'nden alan 10 bin kişi İkiztepe Mezarlığı'na doğru yürüyüşe geçti. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve Mahsum Korkmaz'ın dev posterlerinin taşındığı yürüyüşte, Demokratik Konfederalizm Bayrakları ile 'Dağlara çıkacağız hesabını soracağız' yazılı pankart taşındı.

Kitle yürüyüş sırasında sık sık 'İntikam, intikam' sloganlarını attı. Yürüyüş boyunca mahallelerden de katılımlar oldu. Çok sayıda öğrenci okulları boykot ederek, yürüyüşe katılırken, kentte esnafın çoğunluğu kepenkleri kapattı.

Rükün'ün yakınları defin işlemleri sırasında Kürtçe ağıtlar yakarken, Batmanlılar 'Diya şehid diya me' diyerek sloganlar attı. Mezarlıkta bir konuşma yapan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Batman İl Başkanı Ayhan Karabulut, Kürt halkının bugüne kadar hep onuru için yaşadığını bundan sonra da onuru için yaşayacağını belirterek, 'Bu vahşice. Hala hükümet böylesi alçakça yöntemlerle bir sonuca gideceğini düşünüyorsa bunu kabul etmeyeceğiz' dedi.

Taziye çadırı açıldı
Karabulut'un konuşmasının ardından kitle Öcalan ve Mahsum Korkmaz'ın (Agit) posterlerini ve Demokratik Konfederalizm bayraklarını taşıyarak yürüyüşe geçti. 5 kilometrelik yürüyüşün ardından binlerce kişi Rükün için 19 Mayıs Mahallesi'nde açılan taziye çadırına geldi. Burada 'Biji Serok Apo', 'Diya şehid diya me' sloganları atan kitle dualar okuduktan sonra dağıldı. BATMAN-DİHA

**

ASKER CENAZEDE DE VURUYOR

Siirt'te HPG'li Kenan Demir'in cenazesi 10 bin kişinin katılımıyla toprağa verildi. Bayrak asmak isteyen 16 yaşındaki Muhlis Ete, kafasına sıkılan kurşunla vuruldu

Muş kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullanarak öldürdüğü belirtilen 14 Halk Savunma Güçleri (HPG) gerillasından Kenan Demir'in cenazesi, Siirt'in Gökçebağ beldesinde bin kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi. Cenaze töreni esnasında askerler 16 yaşındaki Muhlis Ete'yi silahla vurdu. Ağır yaralanan Ete, Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken olaya tepki gösteren binlerce kişi konvoylarla hastaneye doğru hareket etti.

Muş kırsalında düzenlenen operasyonda kimyasal silahlarla öldürüldükleri belirtilen 14 HPG gerillasından Kenan Demir'in (Mervan) cenazesi dün Siirt'in Gökçebağ beldesine getirildi. Ulu Camii'de dini vecibeleri yapıldıktan sonra Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve PKK komutanlarından Mahsum Korkmaz'ın posterleriyle PKK ve Demokratik Konfederalizm bayraklarını tutan kortejin arasından dışarıya çıkarılan cenaze, Gökçebağ Mezarlığı'na doğru yola çıktı.

DTP Siirt İl Başkanı Murat Avcı, Gökçebağ Belediye Başkanı Seyfettin Aydın, Siirt eski Belediye Başkanı Mehmet Selim Özalp, Kurtalan eski Belediye Başkanı Nezir Gülcan ile DTP il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi, 'Diya şehit diya me', 'Şehit namirin', sloganlarıyla mezarlığa geldi.

Çocuğa asker-korucu ateşi
Cenazenin toprağa verilmesi sırasında 16 yaşındaki Muhlis Ete isimli çocuk mezarlık karşısındaki tepeye Demokratik Konfederalizm bayrağı dikmek istedi. Bu sırada mezarlıkta bulunan asker ve köy korucuları saat 16:00 sıralarında Ete'ye silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu ağır yaralanan Ete Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olaya tepki gösteren binlerce kişi konvoylarla Devlet Hastanesi'ne doğru hareket etti.

Halka boykot çağrısı
Siirt Devlet Hastanesi önünde olaya ilişkin bir basın açıklaması yapan DTP Siirt İl Başkanı Murat Avcı, Siirtlilere yarın (bugün) çarşıya çıkmayarak demokratik tepkilerini dile getirmelerini isteyerek, 'Esnaf kepenkleri indirmeli, öğrenciler okulları boykot etmeli, bütün sokaklar yarın (bugün) boş bırakılmalı. Devlet görmeli ki, bu saldırılara tepkisiz kalmayacağız, tepkimizi ifade edeceğiz' dedi.

'Peşini bırakmayacağız'
İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi Başkanı Vetha Aydın da, Ete'nin vurulmasını insan haklarına yapılmış bir saldırı olarak değerlendirerek, olayın peşini bırakmayacaklarını belirtti. Tutanak tutulup tutulmadığından kaygılı olduklarını söyleyen Aydın, 'Yaralı arkadaşımız buraya getirildiğinde üzerindeki kıyafetler çıkarıldı ve bunu doktorlara sorduğumuzda doktorlar tutanak tuttuklarını söyledi, ancak biz bu durumdan kaygılıyız. Acaba farklı bir kurşun izi var mı ya da tutanak tutuldu mu, kaygımız var' dedi. SİİRT-DİHA

**

ELEFTERİYA TECRİT İÇİN KENDİNİ YAKTI

Yunanistan'ın başkenti Atina'da 23 yaşındaki iki çocuk annesi Yunanlı Elefteriya Fortulaki isimli genç kadın, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki baskıları protesto etmek için bedenini ateşe verdi. Elefteriya, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

24 Mart akşamı saat 20.00 sıralarında Aios Agios Milanos Kilisesi bahçesinde üzerine benzin dökerek bedenini ateşe veren iki çocuk annesi Elefteriya, çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Kat Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Elefteriya'nın vucüdunda yüzde 70 oranında yanık oluştuğu belirtildi. Elefteriya, yapılan tüm müdahalelelere rağmen 27 Mart günü yaşamını yitirdi.

23 aylık Ernesto ve 13 aylık Clara isimli iki çocuğu olan Elefteriya, Şiwan adında bir Kürt ile evliydi. Üniversite öğrencisi Elefteriya, bıraktığı mektubunda, annesine, eşine, çocuklarına, gerilalara ve Kürt halkına hitap ediyor. Abdullah Öcalan üzerindeki baskıların kaldırılmasını isteyen Elefteriya, bu baskıların son bulması için bedenini ateşe verdiğini belirtiyor. n ATİNA -ANF

'PKK tarihi ateşten tarihtir'
Viyan Soran da 1 Şubat'ta bedenini ateşe verdi. Heval Rohat da öyle yapmıştı. Ben Rohat'ı tanımadım. Viyan Soran HPG'de komutan olmuş. Ama ben üniversiteye başladım. Evliyim, iki çocuğum var. Ben Şiwan'ı (eşi) çok seviyorum.

Arzum üniversiteyi bitirip, PKK üyesi olmak. Eğer isteklerimi birlikte yapabilseydim, gerilla olacaktım. Şimdi çocuklarım olduktan sonra son kararım siyasetçi ve PKK üyesi olmaktır. Savaş için değil. Yaşamı seviyorum. PKK tarihi ateşten tarihtir. Sıcak selamlar Büyük Önder Abdullah Öcalan'a, Kürt halkına, tüm siyasi tutsaklara, Kürdistan dağlarındaki Halk Savunma Güçleri gerillalarına...

Anne, anneciğim, halkların kardeşliği çok güzel bir şeydir. Kürt halkı halkların kardeşliği için mücadele ediyor. Halk Savunma Güçleri, Kürtlere işkence eden, yaşlı kadın ve erkelere ceza veren, çocuklarını öldüren Türk askeri ve polisine karşı mücadele ediyor. Çünkü Kürtler anadili ve eğitim hakkı istiyorlar. İnsan gibi yaşamak istiyorlar. Bu nedenle anneciğim, Kürdistan'ı dört parçaya bölen güçler, Kürtleri öldürüyorlar.

Üniversite'de Yunan dili ve eğitimi var. Bizim devletimiz de var. Ama Kürtlerin yok. Çocuklarımız iki dili öğrenmeli; anneleri Yunan, babaları Kürt.

Tüm Roj TV, Mezopotamya müzik kanalı Denge Mezopotamya radyosu çalışanlarına, Koma Berxwedan sanatçı ve müzisyenlerine sıcak selamlar. Şehit aileleri ve Barış Anneleri'nin ellerinden öpüyorum.

Hoşçakalın, sağlıcakla kalın.'

|  Bağdat Günlüğü | Basın Arşivi | Döküman Arşivi | Görsel-İşitsel Arşiv |
| Gündem Yazıları | KaraGeyik | Muhalif Siteler Zinciri |
| Nisyan Dergisi | Sizden Gelenler | SK.'dan Haber |
| Vicdani Ret | Yurdum İnsanı |

| E-MAİL |

En iyi 800x600 ve üstü çözünürlüklerde görüntülenir.
Siteyle ilgili teknik sorunlar için
webmaster@savaskarsitlari.org
Mart 2000, www.savaskarsitlari.org

HIZLI ARAMA


Aramak istediğiniz kelimelerin arasında boşluk bırakın.

YENİ EKLENENLER

savaskarsitlari org'a en son eklenenleri görmek için buraya tıklayın

SİTE KAYDI

Kayıtlı kullanıcı iseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

Adınız

Şifreniz

 

Kayıtlı kullanıcı olmak
için tıklayın!

HIZLI NAVIGASYON


Gitmek istediginiz bölümü seçip GIT'e tiklayin

boxbottom002.gif (158 bytes)